Infolinia
+48 95 728 90 00

Tel: +48 95 728 90 04 / Fax: +48 95 728 90 03

66-400 Gorzów Wlkp, ul. Mostowa 13/2
e-mail: top@top.provector.pl

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00

sobota: 10.00 - 14.00

Oferty dnia
na Facebook'u

Last Miniute / First Minute / All Inclusive

Chcesz poznać aktualną ofertę?
Nie masz czasu żeby godzinami
kartkować katalog w biurze?
Odwiedź naszego Facebook'a.

Sprawdź

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji przy wczesnej rezerwacji w Gorzowie Wlkp.

 

 

Wczesna rezerwacja – czy warto? okiem doradcy z TOP BP Gorzów

Rodzice „znają ten ból”: warto byłoby coś wcześniej zaplanować, urlop, weekend w miłym miejscu czy bilet lotniczy w dobrej cenie. Taka decyzja jest jednak trudna, ponieważ dzieci uwielbiają torpedować takie wyjazdy chorobami.

Również tym, którzy podróżują bez dzieci, złośliwy los może spłatać figla, więc może lepiej nie rezerwować z dużym wyprzedzeniem?

Biura Podróży, również te w Gorzowie, kuszą ofertami, największe zniżki są przy rezerwacjach z półrocznym wyprzedzeniem. Dodatkowo stałe ceny dla dzieci i bonusy w postaci wycieczek fakultatywnych czy gwarancja niezmiennych cen.

Poza tym świadomość, że urlop już jest zaplanowany, daje wiele radości, jest „światełkiem w tunelu” na długie zimowe miesiące. Czy warto z tego rezygnować?

Wczesna rezerwacje może być często jedyną okazją na otrzymanie urlopu właśnie w wybranym przez nas terminie, a nie narzuconym przez zakład pracy terminie dogodnym dla pracodawcy. Wówczas zostaje opcja last minute, która niestety często ma wiele ograniczeń, zwłaszcza w możliwościach wyboru kierunku wakacji, optymalnego hotelu czy atrakcyjnych cen na ten właśnie wymarzony obiekt.

Nie, nie można rezygnować z korzyści jakie daje nam wczesna rezerwacja, nie można odebrać sobie przyjemności zaglądania na strony z opisem wybranego przez nas hotelu oraz ze świadomości dążenia, zmierzania i oczekiwania na COŚ fajnego, miłego i oczekiwanego, co często jest okupione miesiącami wyrzeczeń, aby dać sobie chwile szczęścia, a wystarczy wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji

 

Ubezpiecz wyjazd od kosztów rezygnacji

Towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość ubezpieczyć od kosztów rezygnacji każdą imprezę turystyczną, pobyt hotelowy, bądź bilet lotniczy. Takie ubezpieczenie skutecznie zabezpieczy nas w sytuacji gdy nagle zachorujemy, staniemy się ofiarą nieszczęśliwego wypadku, ktoś włamie nam się do mieszkania albo ukradną nam dowód osobisty lub paszport, czy gdy umrze ktoś z naszej najbliższej rodziny.

Mając taką polisę możemy spokojnie czekać nawet pół roku na wymarzony wyjazd.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują również rozszerzone wersje ubezpieczeń kosztów rezygnacji, które obejmują szkody komunikacyjne, wezwanie do sądu, wezwanie na egzamin poprawkowy, czy innego udokumentowanego powodu.

Zawierając umowę z Biurem Podróży, również z naszym gorzowskim oddziałem, podlegamy warunkom podróżowania i płatności, które określają procentowy koszt potrąceń, którym podlegamy w razie rezygnacji z wyjazdu i tak rezygnacja na 30 dni przed wyjazdem to zazwyczaj 20% potrącenia względem całkowitej wartości umowy, a na 7 dni przed wyjazdem, to już 80% wartości umowy.

Gorzej jeśli w grę wchodzi bilet lotniczy. Linie lotnicze mają taryfy bardziej i mniej elastyczne, ale najtańsze, a co za tym idzie najbardziej popularne są bilety bezzwrotne, gdzie przy rezygnacji nie otrzymamy z linii lotniczej żadnego zwrotu. Nie ma tu również możliwości bezkosztowej zmiany terminu lub uczestnika wyjazdu, więc w razie nieprzewidzianego zdarzenia jedynym ratunkiem jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji

 

Czy ubezpieczenie kosztów rezygnacji jest drogie?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji dostępne jest w różnych wariantach, każdy wariant obejmuje nieco inny zakres bądź inną sumę (np. 100% lub 80% kosztów rezygnacji) – w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Koszt podstawowej polisy kosztów rezygnacji w Biurze Podróży TOP w Gorzowie Wlkp. zawartej w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Europa (100% zwrotu) to 2,5 – 3 % ceny imprezy, pobytu hotelowego lub biletu lotniczego. Przy imprezie kosztującej 2000,00zł jest to ok 55,00 zł, a gdy wyjazd jest droższy 100,00-150,00zł. Czy to wysoka cena? Jeśli stracić możemy kilka tysięcy złotych?

Na pewno nie. Koszt ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z wycieczki w Biurze Podróży nie jest wygórowany, to suma, którą można spokojnie dołączyć do budżetu wyjazdowego.

Pamiętajmy, że warto mieć zabezpieczenie na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń losowych, a dzięki temu już dziś można spokojnie wykupić wycieczkę, której termin wyjazdu jest odległy. A w razie niesprzyjających okoliczności – odwołamy wyjazd i nie stracimy na tym ani grosza!

współpraca