Infolinia
+48 95 728 90 00

Tel: +48 95 728 90 04 / Fax: +48 95 728 90 03

66-400 Gorzów Wlkp, ul. Mostowa 13/2
e-mail: top@top.provector.pl

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00

sobota: 10.00 - 14.00

Oferty dnia
na Facebook'u

Last Miniute / First Minute / All Inclusive

Chcesz poznać aktualną ofertę?
Nie masz czasu żeby godzinami
kartkować katalog w biurze?
Odwiedź naszego Facebook'a.

Sprawdź

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji przy last minute w Gorzowie Wlkp.

  

Czy przy ofertach last minute ubezpieczać koszty rezygnacji? BP TOP z Gorzowa radzi

 

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji zawieramy najczęściej wtedy, gdy termin wyjazdu jest odległy i mamy wątpliwość czy przez tak długi czas nie wydarzy się coś, co skutecznie zweryfikuje nasze plany.

Rozumowanie jest ze wszech miar słuszne, ale czy takie myślenie nie powoduje, że oferty last minute, które kupujemy na 2-3 tygodnie przed wyjazdem, nie ubezpieczamy?

Bardzo często sprzedając w Biurze Podróży TOP w Gorzowie Wlkp. oferty last minute słyszę od klientów: „że przez dwa tygodnie już nic się nie ma prawa wydarzyć”, że będą na siebie uważać i nawet chorzy pojadą.

Czy oby na pewno nic się nie może wydarzyć?

Niestety TAK, ktoś może nagle, ciężko zachorować, nagła śmierć Bliskiej osoby jest również możliwa, a wtedy koszty rezygnacji z imprezy nie wynoszą 20% jak w przypadku rezygnacji na miesiąc przed wyjazdem, a niestety aż 80% ponieważ do wyjazdu jest 7 dni.

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji kiedy jest najbardziej potrzebne?

 

Przykładem sytuacji gdy ubezpieczenie okazało się niezbędne w ostatniej chwili jest Pani Maria z Gorzowa, która wykupiła w naszym biurze wymarzony wyjazd dla dwóch osób na Dominikanę. Cena 3 tygodniowego pobytu na Karaibach w opcji all inclusive to 10.000,00zł za osobę i właśnie wysoka cena skłoniła klientkę do wykupienia polisy na ubezpieczenie kosztów rezygnacji w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Europa, za którą zapłaciła 250,00zł za osobę.

Radość z wyjazdu trwała aż do dnia poprzedzającego wylot. Tego dnia nagłe, bardzo poważne zachorowanie, wykluczyło wyjazd naszych klientów.

Zgłoszenie rezygnacji z wyjazdu nastąpiło w dniu wylotu, a według warunków podróżowania i płatności organizatora wyjazdu, koszt potrąceń względem całkowitej wartości umowy to 90%, a więc w tym wypadku 18.000,00zł.

Dzięki temu, że impreza była ubezpieczona, klienci w ciągu miesiąca otrzymali zwrot pełnej kwoty i mogli zaplanować następny wyjazd.

W innej sytuacji znalazł się Pan Stefan z Gorzowa, który wykupił dla rodziny wczasy na Cyprze z last minute. Niestety tygodniowy termin przed wylotem spowodowała, że klient nie zawarł ubezpieczenia kosztów rezygnacji, myśląc, „że już nic się nie wydarzy”. W takich sytuacja los bywa niestety złośliwy. Wypadek syna spowodował, że wyjazd pozostałych członków rodziny nie doszedł do skutku, a że czasu do wylotu było niewiele, nie udało się również znaleźć zastępstwa. Pan Stefan stracił 12.000,00zł.

Ubezpieczenie TU Europa kosztowałoby rodzinę Pana Stefana 390,00zł

 

Kiedy wykupywać polisę kosztów rezygnacji?

 

Wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji ma ochronić Klienta przed stratą finansową na wypadek konieczności odwołania wyjazdu wakacyjnego, pobytu w hotelu lub przelotu, już po dokonaniu wiążącej rezerwacji. Termin wyjazdu ma tu role drugorzędną.

Idealnie byłoby, aby każda osoba dokonująca rezerwacji wczasów, noclegów, czy biletów samolotowych ubezpieczyła się od kosztów rezygnacji i dzięki temu mogła spać spokojnie nie martwiąc się o to, czy jakieś pechowe wydarzenie nie pokrzyżuje planów wyjazdowych.

Taki komfort psychiczny kosztuje, ale warto.

 

współpraca